İMPLANT DESTEKLİ SABİT PROTEZLER

İMPLANT DESTEKLİ SABİT PROTEZLER

İMPLANT DESTEKLİ SABİT PROTEZLER

Tek bir diş kaybı söz konusu olduğunda önümüze iki tedavi alternatifi çıkar; üç dişlik köprü protezi veya bir implantın kaybedilen diş sahasına yerleştirilmesi. Köprü protezi kolay, hızlı, estetik ve daha ekonomik bir çözümdür. Ancak, komşu dişlerin küçültülmesini gerektirir. Ufaltılma nadiren de olsa komşu dişlere kanal tedavisi yapılmasını gerektirebilir. İmplant tedavisinde ise, komşu dişler küçültülmeksizin tedavi tamamlanır. Süreç biraz daha uzun sürse, küçük bir cerrahi süreç gerektirse ve daha maliyetli olsa dahi tedavi çok daha uzun ömürlüdür, komşu dişlerin ve diş etlerinin sağlığı etkilenmez.

İmplant üzeri protezler, metal alt yapı kullanılmaksızın zirkonyum bağlantı parçaları ve alt yapı ile hazırlanırsa, mükemmele yakın doğallık ve estetikte tedavi sonuçları ortaya çıkar.

İmplant Üstü Köprü Protezleri

Arka dişlerde birden fazla dişin özellikle son dayanak dişlerin kaybedildiği durumlarda elimizde yine iki tedavi alternatifi bulunur. Bunlar. Arka dişler olmadığından dolayı köprü protezi yapılamayacağından, kancalı iskelet protezler veya implant üstü köprü protezleridir.