SİNÜS LİFTİNG

SİNÜS LİFTİNG

SİNÜS LİFTİNG

Kafa kemikleri arasında, sinüs adı verilen hava boşlukları yer almaktadır. Üst çene arka bölge dişleri kaybedildiğinde, bu bölgenin üstünde yer alan sinüsler hava basıncının etkisiyle genişleyerek altındaki kemiğin incelmesine yol açarlar. Kaybedilen dişlerin yerine implant uygulayabilmek için belli miktarda kemik hacmine ihtiyaç vardır. Azalan kemik miktarını arttırmak amacıyla sinüs tabanının cerrahi olarak yükseltilmesi işlemine sinüs lifting adı verilir. Kemik miktarına bağlı olarak açık veya kapalı sinüs lift operasyonlarından biri tercih edilir.

Sinüs Lift Operasyonu Zararlı Mıdır?

Sinüs lifting operasyonu uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde herhangi bir zararı yoktur. Hekiminiz muayeneniz sonucunda işlem için uygun olmadığınız sonucuna varırsa bunu size bildirecek ve alternatif tedavi seçeneklerini anlatacaktır.

Sinüs Lift Ameliyatının aşamaları nelerdir?

Operasyon yapılacak bölge lokal olarak uyuşturulurDiş eti kaldırılarak sinüsün yan tarafına işlem için seçilmiş uygun aletlerle bir pencere açılır.Sinüsün içini kaplayan sinüs membranı nazikçe yükseltilir.Alttaki kemikle arasına greft adı verilen kemik tozu yerleştirilir ve daha sonra operasyon alanı dikişlerle kapatılır.